Nowy numer 25/2018 Archiwum

Papieskie inspiracje w sannickim pałacu

Widowisko "Myśleć sercem - papieskie inspiracje" odbyło się w minioną niedzielę w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Zgodnie z tradycją, melomanów w sali koncertowej sannickiego pałacu przywitały Aleksandra Głowacka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach, i dyrektor centrum Monika Patrowicz.

Zadaniem, jakie postawili przed sobą wykonawcy koncertu - Katarzyna Thomas (sopran), Piotr Szafraniec (fortepian) i Dariusz Jakubowski (aktor), było zaprezentowanie wpływu papieża Jana Pawła II na współczesną kulturę, społeczeństwo i świat. Posłużyła im do tego poezja, która z kolei inspirowała papieża - Zbigniewa Herberta, Jana Lechonia, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Wyspiańskiego, Zygmunta Krasińskiego, Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Johna Donne’a w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka, Sofoklesa, a także utwory J.S. Bacha, J. Haydna, F. Chopina, F. Schuberta, J. Brahmsa, K. Szymanowskiego, W. Lutosławskiego i S. Prokofiewa.

Kolejne - już ostatnie w tym roku - wydarzenie z cyklu koncertów chopinowskich odbędzie się 19 października. Wystąpią Bronisława Kawalla (fortepian) i Stefan Szmidt (recytacja).

Współorganizatorami koncertów są Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, sannickie Koło TiFC i Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma