Nowy numer 49/2020 Archiwum

Papieskie relikwie dla rawian

Kard. Stanisław Dziwisz przekazał parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej relikwie krwi św. Jana Pawła II.

Uroczystość przekazania relikwii odbyła się w środę 10 września w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Oprócz kard. Dziwisza uczestniczyli w niej przedstawiciele rawskiej parafii - małżeństwo Marianna i Jan Budkowie oraz proboszcz ks. Bogumił Karp, który wręczył metropolicie krakowskiemu pamiątki związane z Rawą Mazowiecką i parafialną świątynią.

Zainteresowanie kard. Dziwisza wzbudziła inicjatywa, która od kilku miesięcy jest realizowana w Rawie Mazowieckiej. W ostatnią niedzielę miesiąca w kościele parafii Niepokalanego Poczęcia NMP sprawowana jest modlitwa w intencji małżeństw oczekujących dziecka oraz kobiet w ciąży połączona z błogosławieństwem. Już od października ta modlitwa odmawiana będzie w obecności relikwii świętego papieża, który wielokrotnie podejmował temat miłości małżeńskiej oraz narodzin dzieci. Specjalny relikwiarz, w którym umieszczone zostaną relikwie św. Jana Pawła II ufundowali państwo Budkowie.

Kard. Dziwisz otrzymał pamiątki związane z Rawą Mazowiecką   Kard. Dziwisz otrzymał pamiątki związane z Rawą Mazowiecką
Tadeusz Warczak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama