Nowy numer 38/2023 Archiwum

Dożynki z niespodzianką

W najbliższą niedzielę 21 września w Szczukach odbędzie się dożynkowy piknik rodzinny.

Dziękczynienie za udane zbiory w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach zapowiada się okazale. Tradycyjnie rozpocznie się Mszą dożynkową o 11.00. Ciekawostką jest to, że wieńce w tej parafii składają się głównie z owoców.

Po Eucharystii wszyscy zaproszeni są na plac przy OSP, gdzie nastąpi obrzęd dzielenia chleba. Po nim rozpocznie się piknik rodzinny. Udało się namówić do współpracy Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury w Białej Rawskiej, który zapewni obsługę imprezy. Na scenie wystąpią m.in. sekcja wokalno-gitarowa z MGOK oraz zespól flażoletowy ze Starej Wsi. Na koniec pikniku odbędzie się koncert zespołu Jack-Jack, grającego muzykę taneczną. Nie zabraknie również przysmaków kulinarnych i zabaw dla najmłodszych.

Proboszcz ks. Zdzisław Madzio przewidział także licytację kubków (ich wygląd jest trzymany w tajemnicy i zaskoczy niejednego).

Szczuki od Białej Rawskiej dzieli 10 km. Jest tam sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego, które zachwyca nie tylko wystrojem świątyni, ale i kalwarią szczucką wokół niej.

Plakat pikniku w Szczukach   Plakat pikniku w Szczukach
Archiwum parafii w Szczukach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast