Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rodzice na wykładach

Do Skierniewic po raz kolejny zawitali specjaliści związani z "Planetą Dziecko".

We wtorek 23 września ponad 100 osób wysłuchało wykładów dotyczących rodzicielstwa w pierwszych miesiącach życia dziecka. Porady dietetyka, wskazówki położnych, pierwsza pomoc, pielęgnacja i rozwój maleńkiego dziecka - to tematy, na które zaprosili słuchaczy organizatorzy. I, jak zwykle, nie zawiedli poziomem prelekcji.

- Jestem na "Planecie Dziecko" drugi raz - opowiada Monika Walendzik. - Pierwszy raz przyszłam tu, gdy byłam spodziewałam się dziecka, więc interesowały mnie głównie zagadnienia związane z dietą w ciąży i po porodzie, a także z porodem i pielęgnacją noworodka. Dziś moja córka ma ponad pół roku, więc żywo zajmuje mnie wprowadzanie do jej diety nowych pokarmów. Zaciekawiły mnie również wykłady dotyczące naturalnego karmienia i pierwszej pomocy w przypadku zachłyśnięcia, braku oddechu czy drgawek przy gorączce. Bardzo się cieszę, że w Skierniewicach dwa razy w roku można spotkać się ze specjalistami. W dobie, gdy wiele mam chce świadomie przeżywać rodzicielstwo, to pomysł trafiony w dziesiątkę - tłumaczy.

Przy okazji wykładów obecni w "Maratonie" (tam odbywało się spotkanie) wzięli udział w konkursach oraz otrzymali podarunki z próbkami produktów dla mam i ich dzieci. "Planeta Dziecko" wyruszyła po raz 6., odwiedzi 12 miast z całej Polski.

Na spotkanie przybyło ponad 100 osób   Na spotkanie przybyło ponad 100 osób
Monika Augustyniak /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast