Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dzielny Jaś

Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Świętych Aniołów Stróżów w Sochaczewie obchodziło święto swoich patronów.

Okazją było przypadające 2 października wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów. W południe na dziedzińcu przedszkola ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, poświęcił kapliczkę z figurą anioła. "Słoneczka", "żabki", "biedronki", "pszczółki" i "wiewiórki" mają teraz nowego towarzysza zabawy, choć ten tylko przygląda się dzieciom ze swojego domku. To dzieło Benedykta Chojnackiego i jego wnuka Jasia Deszczyńskiego z grupy "żabek". Pan Benedykt, emerytowany stolarz, nie może się nachwalić wnuka. - Jaś dzielnie mi pomagał. Wolał budowanie kapliczki od zabawy z rówieśnikami - mówi.

W przedszkolu prowadzonym przez siostry Misjonarki Krwi Chrystusa jest teraz 125 dzieci w 5 grupach wiekowych. Po południu przedszkolaki wraz z rodzicami i najbliższymi, siostrami misjonarkami, wychowawcami oraz pracownikami przedszkola uczestniczyły w Eucharystii w kościele parafii św. Wawrzyńca koncelebrowanej przez ks. Żądłę, ekonoma diecezjalnego ks. Adama Matysiaka, wiceekonoma ks. Łukasza Antczaka oraz księży z Domu Kapłana Seniora, który mieści się obok placówki. Jak na święto przystało, nie zabrakło również słodkich upominków - cukierków z wizerunkiem Aniołów Stróżów.

  "Słoneczka" z wychowawczyniami
Marcin Kowalik /Foto Gość
  "Pszczółki" z wychowawczyniami
Marcin Kowalik /Foto Gość
  "Biedronki" z wychowawczyniami
Marcin Kowalik /Foto Gość
  "Żabki" z wychowawczyniami i Benedyktem Chojnackim
Marcin Kowalik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma