Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Biskup nakładał ręce

Pod hasłem: "Oddać życie Jezusowi" w Wiskitkach i Łowiczu odbył się XVII Diecezjalny Kongres Odnowy w Duchu Świętym.

W piątek 10 października uczestnicy kongresu przyjechali do Wiskitek. W kościele parafialnym członkowie Odnowy modlili się o pogłębienie wiary. Po Eucharystii ks. Stanisław Lech wygłosił konferencję "Miłość, która służy". Przedstawił w niej świat stworzony przez Boga oraz wszystkie Jego dzieła, jako wyraz miłości i służby wobec człowieka.

Następnego dnia wspólnota zebrała się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Ks. Józef Maciąg z Lublina wygłosił dwie konferencje. Prelegent zachęcał do odpowiedzi na pytanie: "Jaka jest faktycznie moja miłość do Jezusa i jak wpływa na moje postawy i życiowe wybory?". Namawiał również do czytania słowa Bożego, aby w ten sposób poznawać i pogłębiać żywą relację z Jezusem.

Członkowie 19 grup Odnowy w Duchu Świętym diecezji łowickiej uczestniczyli w kaplicy WSD w Eucharystii pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby. Poprzedziło ją nabożeństwo z ponowieniem aktu oddania życia Jezusowi, który jest jedynym Panem, Zbawicielem i Bogiem. Ordynariusz łowicki udzielił każdemu indywidualnego błogosławieństwa przez nałożenie rąk. - To dla nas wielka łaska od Boga, że nasz biskup w ten sposób nam błogosławił. Dłonie kapłana są przecież namaszczone - mówi Małgorzata Łapa, świecka koordynatorka Odnowy w Duchu Świętym diecezji łowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy