Nowy numer 21/2018 Archiwum

Reymontowskie inspiracje

W Skierniewicach uczczono 90. rocznicę przyznania Literackiej Nagrody Nobla autorowi "Chłopów".

Z tej okazji w sobotę 11 października odbyła się sesja popularnonaukowa w Starostwie Powiatowym. Podczas kilkugodzinnego spotkania zebrani wysłuchali wystąpienia Józefa Rurawskiego, biografa pisarza, i innych przemówień nawiązujących do przeróżnych uroczystości związanych z W.S. Reymontem. Podczas sesji zaprezentowano projekt pomnika noblisty, który ma stanąć w Lipcach Reymontowskich. Statuetką pomnika wyróżniono hojnych sponsorów tego przedsięwzięcia - Andrzeja i Jana Wachów.

Imprezie towarzyszyły okolicznościowe wystawy "Reymont na ekranie", "Wydania powieści »Chłopi«" i "Ilustracje do powieści »Chłopi«". Swoje prace inspirowane twórczością pisarza zaprezentowali także uczniowie z wielu polskich szkół. Na zakończenie wystąpił Amatorski Zespół Regionalny im. W.S. Reymonta z widowiskiem "Boryna".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma