Nowy numer 21/2018 Archiwum

Pani na zamku

Po raz pierwszy procesja fatimska w parafii św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej wyszła na ulice.

Posługujący w parafii oo. pasjoniści zorganizowali Różaniec Fatimski i przejście z figurą Matki Bożej na pobliski Zamek Książąt Mazowieckich.

- Na procesję przyszło więcej osób niż na tę wokół kościoła - cieszy się o. Łukasz Nawotczyński CP, przeor klasztoru pasjonistów w Rawie Mazowieckiej. - Następna odbędzie się dopiero w maju, ale już teraz myślimy nad dłuższą trasą, taką, jaką idzie procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Chcemy, żeby Matka Boża Fatimska nawiedziła cały teren parafii.

Procesja wyruszyła o 17.00 w poniedziałek 13 października. - Być może wyglądałaby efektowniej, gdyby odbyła się po zmroku. Wybór godziny to ukłon w stronę osób starszych i rodziców z małymi dziećmi, żeby nie narażać ich na późny powrót do domów - tłumaczy o. Nawotczyński.

Wśród idących w procesji nie zabrakło młodzieży. Ministranci i Skauci Europy wytyczyli trasę na placu przed basztą zamku. Nieśli też pochodnie. - Skrzyknęli się sami. Nie trzeba było ich nawet o to prosić - mówi przeor. Jest wdzięczny również władzom miasta i Straży Miejskiej za pomoc w organizacji procesji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma