Nowy numer 21/2018 Archiwum

Koncert na stulecie

Muzycy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina wystąpili w łowickiej bazylice katedralnej.

Dawna kolegiata łowicka, a obecnie bazylika katedralna, cieszy się sporym zainteresowaniem muzyków. Ze względu na akustykę jest doskonałym miejscem na koncerty muzyki poważnej. Wirtuozi i śpiewacy Filharmonii Łódzkiej regularnie tu koncertują. Ostatnio 15 czerwca br. w ramach 15. Wędrownego Festiwalu "Kolory Polski".

Koncert w niedzielę 19 października był najbardziej okazałym z dotychczasowych występów filharmoników w Łowiczu. Razem wystąpiła Orkiestra oraz Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej pod kierunkiem dyrygentów Daniela Raiskina i Dawida Bera. Na wiolonczeli grał światowej sławy muzyk Ivan Monighetti.

W programie znalazły się utwory: Paula Mealora "O vos omnes", Erica Whitacre'a "Alleluja", Mariusza Lewego "Psalm", Henryka Mikołaja Góreckiego "Totus Tuus", Arvo Pärta "Da Pacem Domine", Pēterisa Vasksa "Dona nobis pacem" oraz Johna Tavenera "Svyati". Składały się na jubileuszowy koncert symfoniczny "100 lat Filharmonii Łódzkiej". Cały koncert został zarejestrowany i melomani wkrótce będą mogli usłyszeć i oglądać na płycie dvd.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma