Nowy numer 47/2020 Archiwum

Sałatki oczarowały jury

W ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie odbyło się I Forum Ekologiczne pod hasłem: "Ekologicznie to znaczy zdrowo".

Impreza odbyła się w czwartek 23 października. Uczestniczyli w niej głównie uczniowie zaproszonych gimnazjów. Wysłuchali wykładów o tematyce ekologicznej oraz zwiedzali pracownie szkolne. Przedstawiciele szkół wzięli udział w konkursie kulinarnym. Przygotowane przez nich sałatki owocowe i warzywne oceniało jury. Ostatecznie, ze względu na wyrównany poziom, wszystkim przyznano jednakowe nagrody - pendrive’y. Werdykt jury potwierdzili uczestnicy ekoforum. Potrawy, tak im zasmakowały, że błyskawicznie zniknęły z półmisków.

Na zakończenie ogłoszono wyników konkursów dla gimnazjalistów, którzy wcześniej nadesłali swoje prace. W konkursie plastycznym na plakat promujący zdrowy styl życia zwyciężyła Wioleta Siekiera z Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach, w konkursie na prezentację multimedialną o stosowaniu zasad dobrej praktyki rolniczej przy produkcji zdrowej żywności - Natalia Masłowska również z Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach, w konkursie literackim na wiersz o zdrowym stylu życia Weronika Pawlata z Gimnazjum nr 2 w Łowiczu.

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali słodkie upominki. Wręczał je Stanisław Kosmowski, dyrektor gospodarza ekoforum - Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama