Z pomocą biskupów

W Bobrownikach działa prężnie Koło Misyjne. Powstało niedawno i zaskakuje nowymi inicjatywami.

Prowadzeniem koła w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej zajmują się Ewa i Ruslan Baigazinowie. Zapraszają często do parafii znajomych misjonarzy, żeby dzielili się swoim doświadczeniami z pracy na misji. W tym i poprzednim roku dziewczęta należące do koła przeprowadziły zbiórki na potrzeby misji. Barwny pochód kolędników misyjnych odwiedzi kolejny raz domy parafian na początku stycznia.

Okazją do wsparcia finansowego misji było także zakończenie Tygodnia Misyjnego. Po każdej Mszy św. odbyła się loteria. Na stoisku znalazły się m.in. pamiątki misyjne oraz książki. Chętnych do wzięcia udziału w losowaniu było wielu. - Wspólnie z proboszczem ks. Piotrem Sapińskim zwróciliśmy się o pomoc do naszych biskupów. Zarówno bp Andrzej F. Dziuba, jak i bp Alojzy Orszulik oraz bp Józef Zawitkowski przekazali nam podarunki, głównie książki. Swoich przyjaciół misjonarzy poprosiłam o dary. Prosto z Afryki dotarły obrazki, lalki, rzeźby i biżuteria - mówi E. Baigazin.

Dziewczęta przedstawiły również scenkę o problemach dzieci na każdym kontynencie. Ukazały dzieci-żołnierzy, wykorzystywanie do pracy, głód i choroby, a także to, co spotyka je w Europie - brak okazywania miłości ze strony zapracowanych rodziców.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..