Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zaproszenie na szczególną noc

W wigilię Wszystkich Świętych w diecezji łowickiej odbędzie się Noc Świętych.

Rok temu odbyła się tylko w Żyrardowie. Teraz radosne wydarzenie będzie miało swoją odsłonę w miastach będących centrami 7 rejonów, na które diecezja została podzielona w ramach przygotowań do Światowych Dni  Młodzieży.

Księża i młodzież z Kutna, Łęczycy, Sochaczewa, Łowicza, Żyrardowa, Rawy Mazowieckiej i Skierniewic od kilku tygodni robią, co mogą, by 31 października uwielbić Boga w Jego świętych. Będzie wspólna modlitwa, Eucharystie, radosny śpiew, procesje, katechezy, agapa, a wszystko to w doborowym towarzystwie relikwii świętych, których sylwetki zostaną obecnym pokrótce przybliżone. Na koniec będzie możliwość uzyskania błogosławieństwa relikwiami. W niektórych miejscach będzie można ponieść wybrane relikwiarze.

- To pierwsza taka próba decentralizacji wydarzenia przygotowującego nas do ŚDM w Krakowie w 2016 r., więc tym bardziej cieszę się, że wielu księży i ogrom młodzieży tak prężnie zaangażowała się w przygotowania - mówi ks. Tomasz Staszewski, jeden z koordynatorów przygotowań do ŚDM.

Miejsca Nocy Świętych w diecezji łowickiej i godziny rozpoczęcia:

  • Łowicz, bazylika katedralna, 19.00;
  • Kutno, kościół św. Wawrzyńca, 18.00
  • Sochaczew, kościół św. Józefa, robotnika, w Chodakowie, 19.00;
  • Żyrardów, kościół MB Pocieszenia, 19.00;
  • Skierniewice, kościół św. Jakuba, 19.30;
  • Łęczyca, kościół św. Andrzeja, 20.00, zakończenie procesją do kościoła oo. bernardynów;
  • Rawa Mazowiecka, kościół oo. pasjonistów, 18.30, po Mszy św. z udziałem bp. Andrzeja F. Dziuby procesja do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama