Nowy numer 48/2020 Archiwum

Płonąca pamięć

Uczniowie SP im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach zorganizowali akcję zbierania zniczy, które potem zapalili na cmentarzu św. Józefa.

Pomysł zbiórki zniczy i wspólnej modlitwy za zmarłych wyszedł od przewodniczącego samorządu uczniowskiego Mikołaja Michalaka, ucznia klasy VI b. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem wszystkich uczniów, którzy przez kilka dni znosili do szkoły różnego rodzaju lampki.  Zebrane znicze, przedstawiciele samorządu i przybyli na cmentarz uczniowie zapalili na grobach żołnierzy i zmarłych kapłanów. Modlitwę za poległych, a także za więźniów Pawiaka, harcerzy, kapłanów i wszystkich zmarłych z rodzin dzieci poprowadził dyrektor ZS ks. Piotr Karpiński. W modlitwę włączyli się także przybyli na cmentarz rodzice i nauczyciele, wśród których byli wicedyrektor szkoły Joanna Gajda, pedagog Beata Murgrabia, nauczyciel języka polskiego Jagoda Michalak, nauczyciel języka angielskiego Milena Młodawska - Zwierz i nauczyciel informatyki, techniki i religii Marek Czarnota. Jak zapewnił ks. Karpiński, zorganizowana po raz pierwszy akcja w kolejnych latach będzie kontynuowana.  

Znicze zapłonęły m.in przy harcerskim pomniku   Znicze zapłonęły m.in przy harcerskim pomniku
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Modlitwę na cmentarzu poprowadził dyrektor ZS im. ks. S. Konarskiego ks. Piotr Karpiński   Modlitwę na cmentarzu poprowadził dyrektor ZS im. ks. S. Konarskiego ks. Piotr Karpiński
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama