Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z Panem Kleksem u Pruszaków

Otwarcie pałacu w Sannikach dla najmłodszych, czyli spektakl "Akademia Pana Kleksa", odbędzie się 14 listopada o godz. 17.

Wszystkie dzieci wraz z opiekunami zaprasza do siebie Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina, które mieści się w odremontowanym sannickim pałacu. Tam, w sali koncertowej, gdzie zazwyczaj słychać muzykę Chopina, planowane są hece z piosenką, zabawy, tańce i konkursy. Będzie można poznać najważniejszych bohaterów książki Jana Brzechwy, m.in. Adasia Niezgódkę, Golarza Filipa, dr. Pai-Chi-Wo czy w końcu samego Ambrożego Kleksa.

Jeśli ktoś nie zna takich przebojów, jak "Witajcie w naszej bajce", "Kaczka dziwaczka", "Na wyspach Bergamutach", lub chciałby je sobie przypomnieć, musi przyjechać do Sannik, i to koniecznie ze swoją pociechą, by chociaż na chwilę wprowadzić ją do krainy fantazji! Wstęp wolny.

Przy okazji będzie można zobaczyć miejsce, w którym młody F. Chopin spędzał wakacje. Latem 1828 r. gościł u rodziny swojego przyjaciela Konstantego Pruszaka. Pruszakowie dzierżawili wówczas dobra sannickie i wybudowali klasycystyczny pałac będący pierwszą na ziemiach polskich budowlą stylizowaną na włoską willę.

  Plakat zapraszający na wydarzenie
ECA im. Fryderyka Chopina w Sannikach

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma