Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Skończyli pod mostem

Sposób na świętowanie niepodległości - wsiąść do kajaka, przyczepić flagę, popłynąć ze znajomymi i cieszyć się... wolnością.

Nie było wielkiego planowania. Pomysł wyszedł od Bogumiły Banasik, wychowawcy w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. - Pomyślałam, że skoro jest sprzyjająca pogoda, warto zrobić spływ niepodległościowy. Spodobał się mojemu dyrektorowi. On zadzwonił do swoich znajomych, ja do swoich i wspólnie zebraliśmy się, żeby przepłynąć kilkanaście kilometrów Bzurą do Łowicza - mówi pani Bogumiła.

Wykorzystali kajaki kupione przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Zduńskiej Dąbrowie. Przyczepili biało-czerwone flagi. Podczas spływu śpiewali patriotyczne piosenki. Swoją podróż w Narodowe Święto Niepodległości zakończyli pod mostem przy ruinach zamku prymasowskiego w Łowiczu. Tam urządzili grillowanie. - Większość z nas tego dnia siedziałaby w domu i się nudziła. A tak miło spędziliśmy kilka godzin. Żartowaliśmy też z miejsca naszego pikniku. Jeszcze nigdy nie jedliśmy pod mostem - śmieje się B. Banasik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma