Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Skończyli pod mostem

Sposób na świętowanie niepodległości - wsiąść do kajaka, przyczepić flagę, popłynąć ze znajomymi i cieszyć się... wolnością.

Nie było wielkiego planowania. Pomysł wyszedł od Bogumiły Banasik, wychowawcy w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. - Pomyślałam, że skoro jest sprzyjająca pogoda, warto zrobić spływ niepodległościowy. Spodobał się mojemu dyrektorowi. On zadzwonił do swoich znajomych, ja do swoich i wspólnie zebraliśmy się, żeby przepłynąć kilkanaście kilometrów Bzurą do Łowicza - mówi pani Bogumiła.

Wykorzystali kajaki kupione przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Zduńskiej Dąbrowie. Przyczepili biało-czerwone flagi. Podczas spływu śpiewali patriotyczne piosenki. Swoją podróż w Narodowe Święto Niepodległości zakończyli pod mostem przy ruinach zamku prymasowskiego w Łowiczu. Tam urządzili grillowanie. - Większość z nas tego dnia siedziałaby w domu i się nudziła. A tak miło spędziliśmy kilka godzin. Żartowaliśmy też z miejsca naszego pikniku. Jeszcze nigdy nie jedliśmy pod mostem - śmieje się B. Banasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy