Nowy numer 33/2018 Archiwum

Cerkiewny chór z Lwowa

W sobotę 15 listopada w sali barokowej łowickiego muzeum wystąpił ukraiński chór mieszany.

Repertuar zespołu oparty był na pieśniach narodowych, liturgicznych i świeckich. Pod dyrekcją Kwiatosławy Trojanowskiej zaprezentował utwory m.in. D. Bartniańskiego, M. Berezowskiego, M. Leontowicza, A. Gnatiszina czy M. Lisienki.

Gościnny występ w Łowiczu związany był z odbywającym XVII Łódzkim Festiwalem Chóralnym "Cantio Lodziensis". Następnego dnia chór wystąpił na zakończenie festiwalu w Łódzkim Domu Kultury.

Ukraiński chór przyjechał do Polski z Lwowa. Występuje przy cerkwi garnizonowej obrządku greckokatolickiego (dawniej kościele oo. jezuitów).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma