Nowy numer 25/2018 Archiwum

Triumf Burzyńskiego

Wciąż nie są znane oficjalne wyniki wyborów samorządowych.

Część komisji do tej pory nie opuściła lokali wyborczych. Powodem jest awaria systemu informatycznego, który z założenia miał pomóc zliczać głosy. Zdaniem Państwowej Komisji Wyborczej, system już działa.

Według cząstkowych danych, w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego wygrało PiS, uzyskując 28 proc. głosów. W woj. mazowieckim zwyciężyło PSL z  34-proc. poparciem.

Wśród lokalnych samorządów w naszym regionie największe zwycięstwo odniósł Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Burzyńskiego, zgarniając wszystkie mandaty do Rady Miasta w Kutnie. Z. Burzyński, dotychczasowy prezydent tego miasta, został wybrany w I turze na kolejną kadencję, uzyskując 64 proc. głosów.

II tura wyborów na burmistrza i prezydenta zapowiada się m.in. w Łowiczu, Głownie, Rawie Mazowieckiej, Sochaczewie i Żyrardowie.

Frekwencja w wyborach przekroczyła 40 proc. Największa była w gminie Wiskitki, gdzie do wyborów poszło ok. 50 proc uprawnionych do głosowania.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma