Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po raz drugi Zdanowska

W Łodzi rządzić będzie PO. W województwie podzieli się władzą z ludowcami.

Miejska Komisja Wyborcza w Łodzi podała oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Łodzi. Sprawdziły się wyniki sondaży. W I turze wygrała Hanna Zdanowska, obecny prezydent miasta i kandydat PO. Uzyskała 54,08 proc. głosów. Drugi wynik przypadł Joannie Kopcińskiej, popieranej przez PiS. Głosowało na nią 22,89 proc. wyborców. H. Zdanowska szefuje Łodzi od 2010 r. Poprzednie wybory wygrała w II turze.

Nie znamy jeszcze oficjalnych wyników do Rady Miasta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że około połowy wszystkich mandatów zdobyli kandydaci PO. W najgorszym przypadku mogą zająć 19 miejsc w 40-osobowej radzie. Prawdopodobnie rządzić będą samodzielnie, choć możliwa jest koalicja PO-SLD. Nie ma innej opcji, gdyż w gronie rajców zasiądą tylko jeszcze radni wybrani z listy PiS. Frekwencja w Łodzi była niewysoka i wyniosła 38,43 proc.

Być może dziś poznamy oficjalne wyniki do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Sondaże wskazywały na zwycięstwo PiS. Według cząstkowych danych, wygrywa PSL przed PiS i PO. Prawdopodobnie zostanie utrzymana koalicja PO-PSL, z tym że pierwsze skrzypce grać będą teraz ludowcy. Niemal pewne, że z fotelem marszałka województwa pożegna się Witold Stępień z PO. Jego miejsce zajmie ktoś z PSL. Prawdopodobnie Dariusz Klimczak, mieszkaniec Kaliszek niedaleko Rawy Mazowieckiej i dotychczasowy członek Zarządu Województwa. Innym kandydatem jest łowiczanin Paweł Bejda, obecny wicewojewoda łódzki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama