Nowy numer 41/2019 Archiwum

Priorytety mistrza

W Woźniakowie koło Kutna odbyły się Diecezjalne Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Prowadził je Paweł Bębenek.

W trzydniowym spotkaniu zorganizowanym w ośrodku salezjańskim wzięło udział prawie 50 osób z diecezji i spoza jej granic.

Organizatorem wydarzenia była Agnieszka Jurczak, pasjonatka muzyki chóralnej od lat marząca o uczestnictwie w warsztatach ze znanym muzykiem i kompozytorem.

- Wielokrotnie chciałam już pojechać na warsztaty z Pawłem, ale zawsze coś mi wypadło. Aż w końcu pomyślałam, że przecież wiele spotkań z nim odbywa się w maleńkich miejscowościach, wręcz zapadłych dziurach, dlaczego więc nie miałyby się odbyć tu, w ośrodku salezjańskim w Woźniakowie koło Kutna? - tłumaczy.

Dzięki jej pomysłowi i pracy od 21 do 23 listopada kilkudziesięciu chórzystów mogło patrzeć na pasję i profesjonalizm kompozytora takich utworów jak "Witaj Pokarmie", "Skosztujcie i zobaczcie" i wielu innych pieśni wykonywanych w kościołach w całej Polsce, i uczyć się od niego.

- To, co tu przeżywamy, bardziej nazwałabym rekolekcjami ewangelizacyjnymi, niż typowymi warsztatami - mówi Justyna Łukasik.

- Paweł poustawiał nam priorytety, wytłumaczył, co czemu służy. Przeprowadził rewelacyjne ćwiczenia i po 2 dniach brzmimy lepiej, niż po kilku latach pracy w naszych macierzystych chórach - zapewnia.

Jej mąż i przyjaciele dodają, że choć są wypompowani fizycznie i psychicznie, gdy słyszą efekt swojej ciężkiej pracy, ich radość i duma nie ma końca. 

Więcej o warsztatach z Pawłem Bębenkiem i o jego postrzeganiu muzyki w 48. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 30 listopada 2014 r.

W spotkaniu wzięło udział blisko 50 chórzystów   W spotkaniu wzięło udział blisko 50 chórzystów
Monika Augustyniak / Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL