Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wyborcy zdecydowali

Mieszkańcy Skierniewic i Żyrardowa mają nowych prezydentów. Do zmiany na stanowisku burmistrza doszło w Rawie Mazowieckiej.

W części miast i gmin regionu odbyła się II tura wyborów samorządowych. 30 listopada zapamięta na długo Krzysztof Jażdżyk, który został nowym prezydentem Skierniewic. Wygrał z Leszkiem Trębskim, który piastował ten urząd przez dwie kadencję. Doszło więc do rewanżu za poprzednie wybory. Cztery lata temu w dogrywce lepszy był L. Trębski.

Już przed wyborami było wiadomo, że w Żyrardowie dojdzie do zmiany prezydenta. Dotychczasowy - Andrzej Wilk - zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję. W II turze spotkali się Wojciech Jasiński, który reprezentował Nowe Przymierze Samorządowe, oraz Beata Rusinowska, kandydatka PO. Zdecydowanie wygrał W. Jasiński.

Eugeniusz Góraj był burmistrzem Rawy Mazowieckiej przez trzy kadencje. Na sprawowanie kolejnej będzie musiał poczekać co najmniej 4 lata. Wczoraj mieszkańcy miasta zdecydowali, że nowym burmistrzem będzie Dariusz Misztal, kandydat PiS. Wygrał z E. Górajem różnicą 408 głosów.

W innych miastach naszego regionu, gdzie odbywała się II wyborów, dotychczas urzędujący burmistrzowie pokonali swoich kontrkandydatów. W Łowiczu na czele miasta stać będzie nadal Krzysztof Jan Kaliński, w Sochaczewie - Piotr Osiecki, w Głownie - Grzegorz Janeczek, a w Żychlinie - Grzegorz Ambroziak.

Po II turze wyborów wiadomo już, że do zmian na stanowiskach wójtów doszło także w niektórych gminach. M.in. w Dąbrowicach w powiecie kutnowskim rządzić będzie Dorota Dąbrowska, były starosta tego powiatu. W Łyszkowicach zażarty bój o reelekcję stoczył Włodzimierz Traut. Gdyby wygrał, premier musiałby wyznaczyć gminie komisarza. Wszystko przez to, że W. Traut ma prokuratorski zakaz pełnienia funkcji i nieprawomocny wyrok. W I turze przegrał tylko o głos z Adamem Rutą, byłym komendantem KPP w Łowiczu. Po II turze okazało się, że powyborczy paraliż gminie nie grozi. O ponad 100 głosów więcej zebrał A. Ruta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma