GN 24/2018 Archiwum

Andrzejki u salezjanów

W Oratorium bł. Michała Rua w Kutnie-Woźniakowie odbył się "Wieczór u św. Andrzeja".

Hasłem tegorocznej zabawy było zawołanie: „Nie wróżymy, ale się dobrze bawimy”. Powodem takiej postawy były wcześniejsze rozważania, które ks. Henryk Chibowski SDB podjął z animatorami oratorium.

– Przeczytaliśmy artykuł na temat wróżb i zdecydowaliśmy, że choćby wróżby były tylko zabawą, nie będziemy wchodzić w tę przestrzeń, gdyż należy ona do złego ducha – tłumaczy.

Dlatego też w wieczór 29 listopada ponad setka dzieci i młodzieży bawiła się w najlepsze bez wróżb tak typowych dla andrzejek. Modlitwa na powitanie, scenka z życia św. Andrzeja apostoła, konkursy, zabawy grupowe, gra w bingo, nagrody, tańce i poczęstunek w zupełności wystarczyły do aktywnego spędzenia czasu. Śmiechu i dobrej zabawy nie brakowało. Młodzi i ks. Henryk chcą organizować podobne zabawy dla dzieci i młodzieży raz w miesiącu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma