GN 24/2018 Archiwum

Nos pod kontrolą kamery

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach są wykonywane operacje nosa i zatok na nowoczesnym sprzęcie endoskopowym.

W ubiegły czwartek na oddziale laryngologicznym wykonano pierwszą operację zatok obocznych nosa pod kontrolą nowoczesnej kamery endoskopowej i narzędzi mikrochirurgicznych firmy Olympus. Operacja polegała na usunięciu rozległych, przewlekłych zmian zapalnych wszystkich zatok przynosowych u pacjenta. Wykonali ją dr Wojciech Skóra oraz dr Ramzes Stańczyk. Nowoczesny sprzęt został wypożyczony na najbliższe 2 miesiące.

– Chcielibyśmy w tym czasie zoperować jak najwięcej pacjentów zgłaszających się do nas z różnymi problemami nosa i zatok - mówi dr Skóra, ordynator oddziału laryngologicznego WSZ Skierniewice. Aby uzyskać podobne efekty, dotychczas lekarze skierniewickiego szpitala musieli wykonywać u pacjentów rozległe nacięcia skóry twarzy i naruszać struktury kostne zatok. Przy użyciu nowoczesnego sprzętu takie ingerencje nie są konieczne. – Rozwój oddziału laryngologicznego jest bardzo ważny dla szpitala, a przede wszystkim dla pacjentów, dlatego będziemy starali się zdobywać pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu. Jesteśmy otwarci na współpracę z wszelkiego rodzaju firmami i instytucjami chętnymi pomóc szpitalowi w modernizacji oddziałów - mówi dr Jacek Sawicki, dyrektor szpitala.

Koszt zakupu nowoczesnego endoskopu wraz ze specjalistycznymi mikronarzędziami to ok. 250 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma