Nowy numer 24/2021 Archiwum

W świątecznym klimacie

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach zaprasza na "Koncert kolęd i piosenek świątecznych".

Odbędzie się on 7 grudnia o 14.00 w sannickim pałacu - siedzibie ECA. Wystąpią Grzegorz Wilk (śpiew) i Marcin Riege (akompaniament).

G. Wilk to wokalista kojarzony z programem telewizyjnym "Jaka to melodia?", w którym występuje od 2005 r. W swojej karierze był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego "Capitol", współpracował z Leszkiem Możdżerem, Włodzimierzem Korczem czy Jackiem Cyganem,  a także brał udział w nagraniu 15 płyt, w tym swojego tegorocznego debiutu solowego, co ważniejsze - autorskiego, pt.  "Wolf-Flow".

M. Riege jest pianistą, aranżerem, kompozytorem, znanym chociażby jako autor muzyki ilustracyjnej dla Telewizji Polskiej lub były członek awangardowego zespołu Karimski Club.

Obaj panowie wykonają najpiękniejsze polskie kolędy, m.in. „Lulajże, Jezuniu”, Przybieżeli do Betlejem”, uzupełniając  je o takie świąteczne evergreeny, jak "White Christmas" czy "Jest taki dzień".

Po koncercie na I piętrze sannickiego pałacu o godz. 15.30 odbędzie się wernisaż wystawy "Boże Narodzenie i kolędnicy", która będzie prezentować 40 obrazów, masek i figurek przedstawiających kolędników z regionu żywieckiego. Wystawę będzie można oglądać do 1 lutego 2015 r.

Bilety do sali lustrzanej można rezerwować pod nr. tel. (24) 268 11 08 i adresem mailowym: sekretariat@ecasanniki.pl. Liczba miejsc ograniczona (bilety na salę koncertową zostały już wyprzedane).

Współorganizatorami wydarzenia są: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, sannickie Koło TiFC, Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach i Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama