Nowy numer 25/2018 Archiwum

Włodarze w przebraniu

Caritas Archidiecezji Łódzkiej po raz kolejny zorganizowała akcję "Serce na gwiazdkę". Z pomocą przyszli wojewoda i marszałek województwa.

Wzorem lat ubiegłych, domy wielodzietnych i ubogich rodzin w Łódzkiem odwiedzają św. Mikołaj i pomagające mu anioły. Wysłannicy archidiecezjalnej Caritas na początku grudnia przekazują prezenty dla 1200 dzieci i ich rodziców czy opiekunów w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i Zelowie.

W paczkach dla dzieci znajdują się zabawki, słodycze, kosmetyki i artykuły szkolne. Prezenty przygotowywane są indywidualnie, pod kątem potrzeb dziecka. W paczkach dla dorosłych są artykuły spożywcze i chemiczne oraz kosmetyki. Każda rodzina otrzyma również opłatek.

Caritas zaprosiła do akcji polityków, samorządowców, dziennikarzy i przedsiębiorców. W postacie anioła i św. Mikołaja wcielili się również włodarze województwa - wojewoda Jolanta Chełmińska i marszałek Witold Stępień. Odwiedzili rodzinę mieszkającą w kamienicy przy ul. Zgierskiej w Łodzi. Z paczek cieszyła się trójka rodzeństwa oraz ich rodzice.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma