Nowy numer 25/2018 Archiwum

Lepsza niż lekcja historii

Wystawa "Kutno na starych pocztówkach" cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Jej twórcami była nieformalna grupa "Młodzi dla Kutna". Przy organizacji wystawy współpracowali z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Tak się składa, że twórca i koordynator projektu - Dawid Stanowski jest najmłodszym członkiem towarzystwa.

Wystawa była prezentowana Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie, w I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego oraz w Zespole Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego, a ostatnio, w ramach XXX Dni Historii w II LO im. Jana Kasprowicza.

Spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

- Temat który porusza wystawa jest bardzo ciekawy, pokazuje, jak bardzo miasto się zmieniło na przestrzeni lat, dodatkowo taka forma prezentacji jest czytelna i łatwo dostępna - mówi Jakub, jeden z uczniów.

- Według mnie wystawa jest bardzo dobra, ukazuje nasze miasto w zupełnie innym obliczu - dodaje jego kolega Mateusz. Z reakcji rówieśników cieszy się pomysłodawca wystawy.

- Ten sposób ukazania, jak zmieniało się Kutno na przestrzeni lat, jest ciekawszy i bardziej przystępny dla moich kolegów i koleżanek niż zwykła lekcja historii - mówi D. Stanowski.

Projekt został dofinansowany z pieniędzy programu "Grant na lepszy start" współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma