Nowy numer 25/2018 Archiwum

Sztafetą przez Tatry i Łódź

Ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem dotarł do Kutna.

25-osobowa delegacja z Hufca ZHP Kutno na czele z komendantką hm. Agnieszka Ciesielską odebrała w archikatedrze łódzkiej od abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity łódzkiego Betlejemskiego Światło Pokoju.

Do Łodzi przywieźli je harcerze Chorągwi Łódzkiej ZHP prosto z Tatr, gdzie odebrali je od skautów słowackich. Symbol pokoju trafił do przedstawicieli hufców z Łodzi i województwa.

Harcerze roznieśli ogień do parafii, instytucji i urzędów. Stąd trafi do mieszkań i domów, aby towarzyszył wigilijnej wieczerzy.

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Polski po raz 24. Akcję zapoczątkowały w 1986 r. Austriackie Radio i Telewizja w Linzu. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków Europy. Przesłaniem tegorocznej akcji jest hasło: "Pokój jest w nas".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma