Nowy numer 3/2021 Archiwum

Weterynarz w roli Mikołaja

Już po raz 13. szkoła w Zduńskiej Dąbrowie przygotowała spotkanie wigilijne dla podopiecznych domu dziecka w Gostyninie.

Ostatnie kilka tygodni upłynęło w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie pod znakiem ciężkiej i mozolnej pracy uczniów, wychowawców, nauczycieli oraz pracowników. Zaangażowali się w przygotowanie spotkania wigilijnego dla dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie.

Przedświąteczne spotkanie weszło już na stałe w harmonogram imprez szkolnych. Zmieniają się uczniowie, ale inicjatywa jednej z absolwentek szkoły przetrwała ponad 10 lat.

W tym roku wigilia szkolna odbyła się w czwartkowy wieczór 18 grudnia. Gości, w tym 40 wychowanków i 3 wychowawców domu dziecka w Gostyninie wraz z dyrektor Moniką Kuźnicką, powitał Stanisław Kosmowski, dyrektor ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie. Uczniowie mieszkający na co dzień w internacie wystąpili w pełnym humoru, ale i patosu przedstawieniu. Nie zabrakło również nastrojowych kolęd śpiewanych przez ich szkolne koleżanki. Scenariusz napisały Sylwia Jabłońska i Kinga Dzik. Przedstawienie wzbudziło aplauz publiczności.

Nie obyło się bez życzeń świątecznych i dzielenia się opłatkiem. Kolację z tradycyjnymi, polskimi specjałami przygotowali uczniowie i panie kucharki ze szkolnej stołówki, które wykazały się prawdziwym kulinarnym kunsztem.

Wigilijna degustacja i serdeczne rozmowy wypełniały świąteczne spotkanie do momentu, kiedy pojawił się Mikołaj dając sygnał dzieciom z Gostynina, iż teraz nastąpi długo przez nich oczekiwana chwila rozdawania prezentów. Dzięki hojności sponsorów podopieczni placówki z Gostynina obdarowani zostali wspaniałymi podarunkami. W rolę Mikołaja wcielił się Maciej Budzyński, uczeń III klasy technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama