GN 24/2018 Archiwum

Biskup za więziennym murem

Ordynariusz łowicki połamał się opłatkiem z osadzonymi w łowickim Zakładzie Karnym.

Bp Andrzej F. Dziuba przybył na zaproszenie dyrektora łowickiej jednostki płk. Roberta Rusieckiego i kapelana ks. Bogdana Skóry.

Razem z zastępcą dyrektora ppłk. Sławomirem Witkowskim udał się na spotkanie ze skazanymi w więziennej kaplicy, gdzie kapelan zakładu odczytał fragment z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Wraz z kapłanami skazani zaśpiewali kilka kolęd, a następnie przełamali się opłatkiem. Na korytarzu oddziału mieszkalnego ordynariusz zainteresował się świąteczną gazetką przygotowaną przez skazanych.

Druga część wizyty odbyła się w świetlicy zakładu, gdzie bp Dziuba spotkał się z kierownictwem jednostki. Dyrektor Rusiecki przedstawił kadrę zakładu, a następnie złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Biskup podkreślił rolę, jaką w zmianie na lepsze drugiego człowieka odgrywają funkcjonariusze Służby Więziennej. Złożył im życzenia dalszych sukcesów w trudnej służbie, pobłogosławił i połamał się opłatkiem z pracownikami jednostki. Życzenia złożyli sobie także wszyscy obecni na uroczystości.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma