Nowy numer 47/2020 Archiwum

Biskup za więziennym murem

Ordynariusz łowicki połamał się opłatkiem z osadzonymi w łowickim Zakładzie Karnym.

Bp Andrzej F. Dziuba przybył na zaproszenie dyrektora łowickiej jednostki płk. Roberta Rusieckiego i kapelana ks. Bogdana Skóry.

Razem z zastępcą dyrektora ppłk. Sławomirem Witkowskim udał się na spotkanie ze skazanymi w więziennej kaplicy, gdzie kapelan zakładu odczytał fragment z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Wraz z kapłanami skazani zaśpiewali kilka kolęd, a następnie przełamali się opłatkiem. Na korytarzu oddziału mieszkalnego ordynariusz zainteresował się świąteczną gazetką przygotowaną przez skazanych.

Druga część wizyty odbyła się w świetlicy zakładu, gdzie bp Dziuba spotkał się z kierownictwem jednostki. Dyrektor Rusiecki przedstawił kadrę zakładu, a następnie złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Biskup podkreślił rolę, jaką w zmianie na lepsze drugiego człowieka odgrywają funkcjonariusze Służby Więziennej. Złożył im życzenia dalszych sukcesów w trudnej służbie, pobłogosławił i połamał się opłatkiem z pracownikami jednostki. Życzenia złożyli sobie także wszyscy obecni na uroczystości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama