Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dar Jezusa

Pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba skierował swoje życzenia świąteczne do Czytelników "Gościa Łowickiego".

Wszystkiego, co dobre, czytelnikom "Gościa Łowickiego" życzył bp ordynariusz   Wszystkiego, co dobre, czytelnikom "Gościa Łowickiego" życzył bp ordynariusz
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Historia zbawienia jest ciągle żywym miejscem spotkania Boga z człowiekiem. To On jest zawsze pierwszy i oczekujący na odpowiedź. To On daje moce, aby udzielić odpowiedzi wiary, nadziei i miłości. On czeka po prostu na naszą świętość, świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty. Dopiero jednak w ostatecznych czasach Bóg posłał Syna swego zrodzonego z Niewiasty. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami (por. J 1, 14).

To przyjście Jezusa staje dziś przed nami w tajemnicy Betlejem. Oto „Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany” (Iz 9, 5). Zatem idziemy do tego Dziecięcia, ufni w dar spotkania z samym Bogiem – Człowiekiem. Pragniemy sobie dzisiaj powiedzieć, pójdźmy do Betlejem (por. Łk 2, 15). Powtarzajmy to innym, aż do znudzenia, bo współczesny człowiek, współczesny świat potrzebuje tego spotkania. Bóg Betlejem ożywia ludzką cywilizację, zabiegając o to, aby była ona cywilizacją miłości.

Niech ten dany nam dar Jezusa z Betlejem uczyni z nas ludzi bardziej przyjaznych sobie wzajemnie. Betlejemskie Dziecię oczekuje wrażliwej otwartości naszego serca i bogactwa wzruszeń. Bądźmy dumni z ofiarowanego dobra, ale też i chętnie przyjmujmy dobro od innych.

Drodzy Czytelnicy Gościa Łowickiego, cieszcie się tajemnicą Betlejem. Niech tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą mocą Bożą, która ubogaci nasze rodziny oraz ludzkie moce w miłości, pokoju, dobru, sprawiedliwości i miłosierdziu.

Na świąteczne dni przyjmijcie dar błogosławieństwa w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.


Wszelkich łask od nowo narodzonego Jezusa Czytelnikom życzy także redakcja „Gościa Łowickiego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama