Nowy numer 43/2020 Archiwum

Lamy ze Świętą Rodziną

Przed wejściem do kościoła farnego w Żyrardowie stanęła żywa szopka.

Kolejny rok mieszkańcy miasta mogą w okresie Bożego Narodzenia cieszyć się widokiem zwierząt w szopce. Przed kościołem MB Pocieszenia Stowarzyszenie Fabryka Feniksa ustawiło zagrodę, w której zamieszkały m.in. lamy, alpaki, owce i kózki kameruńskie. Zwierzętom w niektóre dni towarzyszą członkowie stowarzyszenia odgrywający postacie Świętej Rodziny. Tak było przed Pasterką i w obydwa świąteczne dni.

Jak informuje Jacek Czubak, prezes stowarzyszenia, aktorzy będą w szopce również w niedzielę 28 grudnia i 6 stycznia. Święto Trzech Króli będzie również ostatnim dniem, kiedy będzie można oglądać zwierzęta. Potem wrócą do swojej zagrody pod Żyrardowem.

Największym zainteresowaniem wśród zwierząt cieszy się para lam - Maja i Gucio   Największym zainteresowaniem wśród zwierząt cieszy się para lam - Maja i Gucio
Archiwum Stowarzyszenia Fabryka Feniksa
Na razie czworonożnych mieszkańców szopki można oglądać codziennie aż do zmroku. Warto dla nich przynieść prezent w postaci marchewki, czy innych warzyw, a nawet suchego chleba. Organizatorzy proszą tylko, żeby nie rzucać jedzenia na teren zagrody. Zamarznięte w śniegu nie posłuży zwierzętom. Najlepiej żywność zostawić przy ogrodzeniu.

Stowarzyszenie Fabryka Feniksa skupia w swych szeregach głównie młodzież. W Żyrardowie znane jest z działań charytatywnych i społecznych. Wiele inicjatyw podejmuje wspólnie z parafią MB Pocieszenia.

Więcej zdjęć żywej szopki można zobaczyć TUTAJ.

Aktualizacja. Ze względu na duże zainteresowanie organizatorzy postanowili przedłużyć pobyt zwierząt w żywej szopce do 11 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama