Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wyśpiewali... telewizor

Zespół "Koderki" z Łowicza zajął I miejsce na festiwalu "Staropolskie Kolędowanie".

Finał XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie" odbył się w poniedziałek 29 grudnia w "Resursie Obywatelskiej" w Radomiu. W przesłuchaniach wzięło udział 28 zespołów, schol i chórów wyłonionych podczas przesłuchań w 9 rejonach. Jury pod przewodnictwem Roberta Pluty, dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, postanowiło w kategorii do lat 13 przyznać I miejsce Zespołowi Ludowemu "Koderki"  z Łowicza ex aequo z Zespołem Pieśni i Tańca Ludowego "Kuniczanki".

"Koderki" wykonały dwie staropolskie kolędy - "W dzień Bożego Narodzenia" oraz "Cieszmy się i pod niebiosy". Za zwycięstwo w festiwalu odebrały nagrodę - telewizor LCD.

W kategorii powyżej 13 lat wygrała Aleksandra Samsonowska, a Grand Prix festiwalu zdobył Zespół Wokalny Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Patronat honorowy nad imprezą sprawował ordynariusz radomski bp Henryk Tomasik.

Zespół Ludowy "Koderki" to formacja dziecięco-młodzieżowa. Powstała w 1960 r. Działa przy Łowickim Ośrodku Kultury. Specjalizuje się w wykonywaniu utworów i tańców folkloru łowickiego. Już w najbliższą niedzielę 4 stycznia zespół zaśpiewa kolędy w kościele Świętego Ducha w Łowiczu podczas Mszy św. o godz. 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama