Nowy numer 24/2018 Archiwum

Sylwester z Jezusem

W katedrze łowickiej w sylwestrowy wieczór biskup, kapłani i wierni adorowali Najświętszy Sakrament.

Wzorem lat ubiegłych ostatniego dnia 2014 roku w katedrze łowickiej bp ordynariusz, kapłani i wierni dziękowali za miniony rok, przepraszali za słabości i prosili Boga o błogosławieństwo.  Mszę św. sprawowali także m.in. proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Wiesław Skonieczny, ks. prał. Andrzej Józwowicz z Nuncjatury Apostolskiej w Moskwie, ks. Andrzej Sylwanowicz, sekretarz biskupa ordynariusza, ks. Wojciech Osial, a także kapłani pracujący i rezydujący w parafii katedralnej.

Podczas homilii biskup podkreślił, że Miłość sprawiła, że Bóg po stworzeniu zechciał zesłać swojego Syna. Bóg był miłością. I w tej miłości potrafił uczynić coś niezwykłego. Bóg stał się człowiekiem, małym dzieckiem zrodzonym z niewiasty. Jakże wielka musiała być ta miłość Boga skoro zechciał, gdy nadeszła pełnia czasów stanąć wśród ludzi jako Bóg – człowiek. Nigdy nie zrozumiemy do końca tego, że „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Chcąc zrozumieć tę prawdę, trzeba na Bożą miłość odpowiedzieć miłością. Tylko w spotkaniu dwóch miłości istnieje jakaś nadzieja zrozumienia. Zresztą św. Paweł w Liście do Koryntian powie: „Teraz na ziemi trwają wiara, nadzieja i miłość. Z nich zaś największa jest miłość” I ona pozostanie. Wiary nie będzie trzeba, nadzieja się spełni. Pozostanie tylko miłość. Zatem niezwykła miłość Boga, która stanęła między nami i obdarowała nas darem Dziecięcia z Betlejem, przynosi nam dar rozświetlania dróg naszego życia – mówił bp Andrzej F. Dziuba. W dalszych słowach biskup nawiązując do czytań zwrócił uwagę na to, że w dzisiejszych czasach pojawiło się wielu antychrystów, którzy fałszują nauczanie i orędzie Jezusa. - Próbuje się przysłonić światłość i wprowadzić ciemności. Światłość jednak jest taka, że ciemności jej nie ogarnęły. Ostatecznie człowiek pragnie światła, choćby w ostatniej chwili swego życia.

  Po Mszy św. miało miejsce nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Na zakończenie Eucharystii ks. Wiesław Skonieczny przeczytał sprawozdanie z działalności duszpasterskiej w parafii. Mszę św. zakończyło nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, któremu przewodniczył również ks. bp Andrzej F. Dziuba, który na zakończenie wszystkim zebranym udzielił błogosławieństwa.

  Na zakończenie bp ordynariusz udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Podobne Msze św. połączone z dziękczynieniem i modlitwami przed Najświętszym Sakramentem odbyły się w wielu parafiach diecezji łowickiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma