Nowy numer 48/2023 Archiwum

Sylwester z Jezusem

W katedrze łowickiej w sylwestrowy wieczór biskup, kapłani i wierni adorowali Najświętszy Sakrament.

Wzorem lat ubiegłych ostatniego dnia 2014 roku w katedrze łowickiej bp ordynariusz, kapłani i wierni dziękowali za miniony rok, przepraszali za słabości i prosili Boga o błogosławieństwo.  Mszę św. sprawowali także m.in. proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Wiesław Skonieczny, ks. prał. Andrzej Józwowicz z Nuncjatury Apostolskiej w Moskwie, ks. Andrzej Sylwanowicz, sekretarz biskupa ordynariusza, ks. Wojciech Osial, a także kapłani pracujący i rezydujący w parafii katedralnej.

Podczas homilii biskup podkreślił, że Miłość sprawiła, że Bóg po stworzeniu zechciał zesłać swojego Syna. Bóg był miłością. I w tej miłości potrafił uczynić coś niezwykłego. Bóg stał się człowiekiem, małym dzieckiem zrodzonym z niewiasty. Jakże wielka musiała być ta miłość Boga skoro zechciał, gdy nadeszła pełnia czasów stanąć wśród ludzi jako Bóg – człowiek. Nigdy nie zrozumiemy do końca tego, że „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Chcąc zrozumieć tę prawdę, trzeba na Bożą miłość odpowiedzieć miłością. Tylko w spotkaniu dwóch miłości istnieje jakaś nadzieja zrozumienia. Zresztą św. Paweł w Liście do Koryntian powie: „Teraz na ziemi trwają wiara, nadzieja i miłość. Z nich zaś największa jest miłość” I ona pozostanie. Wiary nie będzie trzeba, nadzieja się spełni. Pozostanie tylko miłość. Zatem niezwykła miłość Boga, która stanęła między nami i obdarowała nas darem Dziecięcia z Betlejem, przynosi nam dar rozświetlania dróg naszego życia – mówił bp Andrzej F. Dziuba. W dalszych słowach biskup nawiązując do czytań zwrócił uwagę na to, że w dzisiejszych czasach pojawiło się wielu antychrystów, którzy fałszują nauczanie i orędzie Jezusa. - Próbuje się przysłonić światłość i wprowadzić ciemności. Światłość jednak jest taka, że ciemności jej nie ogarnęły. Ostatecznie człowiek pragnie światła, choćby w ostatniej chwili swego życia.

Po Mszy św. miało miejsce nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem   Po Mszy św. miało miejsce nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Na zakończenie Eucharystii ks. Wiesław Skonieczny przeczytał sprawozdanie z działalności duszpasterskiej w parafii. Mszę św. zakończyło nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, któremu przewodniczył również ks. bp Andrzej F. Dziuba, który na zakończenie wszystkim zebranym udzielił błogosławieństwa.

Na zakończenie bp ordynariusz udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa   Na zakończenie bp ordynariusz udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Podobne Msze św. połączone z dziękczynieniem i modlitwami przed Najświętszym Sakramentem odbyły się w wielu parafiach diecezji łowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy