Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przebrania mile widziane

W siedmiu miejscowościach diecezji łowickiej, w tym po raz pierwszy w Sochaczewie i Wiskitkach, przejdą Orszaki Trzech Króli.

Po raz pierwszy Orszak Trzech Króli przejdzie przez Sochaczew. Współorganizatorem wydarzenia jest burmistrz miasta Piotr Osiecki. Korowód ruszy ze wzgórza zamkowego o 15.00, a swój pochód zakończy w kościele św. Wawrzyńca. Również po raz pierwszy orszak wyjdzie z kościoła parafii św. Stanisława w Wiskitkach. Po Mszy św. o godz. 12 pochód uda się w stronę miejscowego gimnazjum.

Po raz drugi orszak odbędzie się w Rawie Mazowieckiej. Rozpocznie się Mszą św. o 13.00 w kaplicy parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na osiedlu Zamkowa Wola. Celem orszaku będzie betlejemska szopka przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Po drodze kolędnicy nawiedzą oddział dziecięcy szpitala. Zatrzymają się też przy kościele oo. pasjonistów.

Trzeci raz w historii orszaki przejdą przez Głowno i Szymanów. W Głownie pochód wyruszy po Mszy św. o 12.00 w kościele św. Jakuba. Patronat nad orszakiem objął burmistrz miasta Grzegorz Janeczek. W Szymanowie uliczne kolędowanie i jasełka rozpoczną się ok. 12.30 po Eucharystii w kościele parafii Wniebowzięcia NMP. Na zakończenie w szkole podstawowej będzie można posilić się bigosem.

Najstarszy w diecezji łowickiej jest orszak w Kutnie. Po raz pierwszy przeszedł ulicami miasta w 2012 r. W tym roku poprzedzi go Msza św. w kościele św. Wawrzyńca o 11.30. Po Eucharystii orszak przejdzie ulicą Królewską na plac Józefa Piłsudskiego.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama