Nowy numer 49/2020 Archiwum

Przebrania mile widziane

W siedmiu miejscowościach diecezji łowickiej, w tym po raz pierwszy w Sochaczewie i Wiskitkach, przejdą Orszaki Trzech Króli.

We wtorek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W całej Polsce przejdą wtedy Orszaki Trzech Króli, także w diecezji łowickiej. Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba przejdzie w orszaku ulicami Łowicza. Tym razem przebiegać on będzie zmienioną trasą. Z dzielnicy Korabka, gdzie do tej pory się odbywał, barwny pochód przejdzie do centrum miasta.

Plan orszaku w Łowiczu

10.00 - Msza św. na rozpoczęcie orszaku pod przewodnictwem bp. Józefa Zawitkowskiego – kościół MB Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15;

10.50 - wyjście orszaku ulicami Strzelecką, Kiernozką, Seminaryjną, Blich, Mostową na Stary Rynek;

  • I przedstawienie: "Zwiastowanie NMP i edykt Cezara Augusta" (przy głównej bramie cmentarza Katedralnego przy ul. Blich) - przygotowuje parafia MB Nieustającej Pomocy, śpiew - schola Dzieci Królowej Pokoju (Zespół Szkół Pijarskich);
  • II przedstawienie: "Dwór Heroda" (na ścianie muzeum przy ul. Mostowej) - przygotowuje parafia Świętego Ducha;
  • III przedstawienie: "Królowie przy Żłóbku" (podest na Starym Rynku) - przygotowuje parafia katedralna;

ok. 12.30 - Msza św. na zakończenie orszaku w katedrze pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby.

O 9.30 na Starym Rynku i na Nowym Rynku (przy sklepie Rossmann) będą podstawione autobusy, aby chętne osoby mogły przybyć na Korabkę na Mszę św. Drugi kurs autobusów, również z Starego Rynku i z Nowego Rynku na Korabkę, zaplanowany jest na 10.30, aby chętne osoby mogły przybyć na sam orszak.

Organizatorzy proszą, aby dzieci z klas I-III ubrały się na niebiesko lub założyły jakiś niebieski element - chustę, pelerynę, bluzkę, itp. Będą wtedy tworzyć Dwór Króla Europejskiego. Dzieci z kl. IV-VI proszone są o założenie zielonego ubioru. Stworzą Dwór Króla Afrykańskiego. Natomiast gimnazjaliści ubrani na czerwono - Dwór Króla Azjatyckiego.

Ponadto każdy uczestnik może ubrać się w strój przedstawiający np. nauczyciela, lekarza, żołnierza, rzemieślnika, pasterza, rybaka czy stolarza. Można również zabrać instrumenty muzyczne - grzechotki, gwizdki, gitary, trąbki lub inne.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama