Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wieczór słowa i muzyki

W Izbie Historii Skierniewic odbyło się spotkanie poetyckie z Heleną Rykalską.

To rodowita skierniewiczanka, która od wielu lat pisze wiersze dla najmłodszych i dorosłych.

Na ostatnim wieczorku poetyckim przybyli wysłuchali wielu wierszy o miłości, ojczyźnie, wierszyków dla dzieci, a także utworów o tematyce religijnej. To właśnie ta część twórczości jest dla poetki niezmiernie ważna. Jej wiersze wydane w tomikach „Najwłaściwsza droga”, „Dla Ciebie, Panie” i „Wiersze dla każdego” publikowane były w wielu miejscowych i okolicznych tygodnikach, ale też recytowane są przez panią Helenę na antenie Radia Niepokalanów.

Wieczór uświetnił występ młodych muzyków amatorów, Magdaleny Kapuścińskiej i Macieja Białka, którzy zagrali i zaśpiewali piosenki do słów napisanych przez panią Helenę. Na zakończenie autorka dostała od publiczności wiele słów uznania, a organizatorzy spotkania wyrazili nadzieję, że na kolejne spotkanie z poetką nie będą musieli czekać długo.

  Magdalena Kapuścińska i Maciej Białek wykonali piosenki do słów pani Heleny
Monika Augustyniak /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma