Nowy numer 25/2018 Archiwum

Marzenie organisty

Wspólny koncert kolęd i pastorałek łęczyckiego chóru "Soli Deo" oraz scholi dziecięcej "Ziarenko".

Co prawda, wierni słyszeli już pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu tych zespołów na niedzielnych Mszach św. w kościele św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, ale specjalne wykonanie poza Eucharystią zdarza się rzadko. Marzeniem Artura Kuczka, opiekuna chóru i scholi, a zarazem organisty, jest, żeby takie koncerty odbywały się częściej. Ostatni w niedzielę 11 stycznia przyciągnął po wieczornej Mszy św. sporo widzów i został przyjęty z entuzjazmem, choć miał konkurencję w postaci koncertów miejscowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Starsi i młodsi chórzyści zaprezentowali pod kierunkiem pana Artura pieśni dobrze wszystkim znane oraz utwory anonimowych twórców z internetowej bazy chórów kościelnych. Dostęp do niej mają tylko zespoły kościelne zrzeszone w Federacji "Ceacillianum". Do jej warszawskiego oddziału należy chór "Soli Deo", zaliczany do najlepszych w diecezji łowickiej. W tym roku obchodzić będzie jubileusz 15-lecia.

  Koncert chóru "Soli Deo" i scholi "Ziarenko" w kościele św. Andrzeja w Łęczycy
Marcin Kowalik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma