Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zbiórka dla Mateusza

Coraz więcej szkół przyłącza się do akcji "Zakorkujmy Skierniewice - odkorkujmy serca".

Cel: pomoc 12-letniemu Mateuszowi Drożdżewiczowi. Sposób: uzbierać jak najwięcej plastikowych nakrętek od butelek. Pomysłodawcami akcji są Dawid Pniewski i Daniel Pegza, wychowawcy Zakładu Poprawczego w Studzieńcu. To właśnie oni postanowili nie tylko uzbierać pieniądze na program komputerowy, który usprawni słabo rozwiniętą mowę Mateusza, ale też zaprosić do akcji jak najwięcej szkół gimnazjalnych.

Ku ich ogromnej radości okazało się, że nie tylko gimnazja odpowiedziały pozytywnie na zaproszenie do zbiórki, ale zaczęły zgłaszać się również inne szkoły. Akcja rozpoczęła się 1 stycznia, a potrwa do 15 czerwca. 31 czerwca, podczas obchodów Dnia Dziecka w Skierniewicach, uczniowie z zaangażowanych szkół ułożą nad Zalewem mozaikę z uzbieranych korków. Te następnie zostaną sprzedane, a za uzyskane pieniądze kupiony zostanie wspomniany program komputerowy.

W akcję włączyły się szkoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Gimnazjum Milenium, Gimnazjum Integracyjne, Szkoła Podstawowa nr 2, Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Źródła" oraz Zakład Poprawczy w Studzieńcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL