Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Szybka odpowiedź z Watykanu

Papież Franciszek dziękuje mieszkańcom gminy Sochaczew za komiks o Janie Pawle II.

Słowa podziękowania w imieniu papieża skierował ks. Peter Brian Wells, asesor Sekcji ds. Ogólnych w Sekretariacie Stanu.

W liście adresowanym do wójta gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego czytamy: "W imieniu Jego Świętobliwości Franciszka dziękuję Panu, a za Jego pośrednictwem Mieszkańcom Gminy Sochaczew, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży ze szkół w Kątach, Feliksowie, Gawłowie i Wymysłowie, a także Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie za nadesłany list i zawarte w nim wyrazy jedności i radości z kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II".

Do podziękowań dołączono obrazek bożonarodzeniowy z podpisem papieża Franciszka.

W grudniu z Sochaczewa do Watykanu wysłano list z podziękowaniami za kanonizację Jana Pawła II. Podpisali się pod nim wójt, radni gminy, a także ks. Jan Głuszczyk, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Kątach, wraz z parafianami, oraz pracownicy Zespołu Szkół w Kątach i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie z siedzibą w Kątach. Do listu dołączono komiks o Janie Pawle II. W nim zawarto nagrodzone prace konkursu plastycznego i opis drugiego - muzycznego. Oba dotyczyły polskiego papieża. Konkursy zorganizowały wspólnie szkoła i biblioteka. Pomysłodawczynią wydania komiksu była katechetka Beata Kołodziejczyk. Nad wydaniem czuwała kustosz biblioteki Bogumiła Orlińska. Więcej o kąckim komiksie można przeczytać TUTAJ.

- Szybka odpowiedź z Watykanu z błogosławieństwem papieża Franciszka była dla nas miłym zaskoczeniem. Poleciłem już, żeby kopie tego listu umieścić na specjalnych tablicach. Zawisną w każdej szkole, która brała udział w konkursach. Taka tablica pojawi się również na ścianie sali obrad naszej rady - mówi wójt Orliński.

List podpisał ks. Peter Brian Wells, asesor Sekcji ds. Ogólnych w Sekretariacie Stanu. Obok obrazek od papieża Franciszka   List podpisał ks. Peter Brian Wells, asesor Sekcji ds. Ogólnych w Sekretariacie Stanu. Obok obrazek od papieża Franciszka
Marcin Kowalik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy