Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ostrzeżenie dla rządu

We wtorek 3 lutego prawie 300 rolników blokowało DK 14 w Łowiczu.

Protest zorganizował Andrzej Marat, przewodniczący łowickiej Rady Powiatowej NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", a zarazem członek Rady Wojewódzkiej i Krajowej związku.

Do Łowicza przyjechali rolnicy nie tylko z powiatu łowickiego. - Są tu osoby spod Brzezin, Łęczycy, a nawet Poddębic. Protestujemy przeciwko niskim cenom mięsa, owoców i warzyw. Domagamy się też zwrotu kar poniesionych przez rolników za nadprodukcję mleka. Uważam, że minister rolnictwa nie radzi sobie z tymi problemami - mówi A. Marat.

To jeden z protestów ostrzegawczych, jakie rolnicy przeprowadzają w tym tygodniu w całym kraju. Zdaniem A. Marata, jeżeli nie zmuszą one rządu do podjęcia konkretnych działań w celu poprawy sytuacji w rolnictwie, dojdzie do ogólnopolskiego protestu w Warszawie przed siedzibą premiera.

Łowicki protest rozpoczął się o 11.00 i trwał przez dwie godziny. Rolnicy przechodzili przez przejście dla pieszych, robiąc co 15 minut przerwy, żeby przepuścić oczekujące samochody. Wśród protestujących pojawili się posłowie PiS - Marek Matuszewski i Piotr Polak - oraz senator z tego ugrupowania Przemysław Błaszczyk.

W tym samym czasie co w Łowiczu odbyła się demonstracja rolników w innym rejonie woj. łódzkiego. Kawalkada ciągników wyruszyła z Kopydłowa w gminie Biała i DK 74 przejechała przez Wieluń.

Na jutro rolnicy z OPZZ planują manifestację przed Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w Łodzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama