Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zagrały na cztery ręce

W sannickim pałacu odbył się pierwszy tegoroczny koncert chopinowski. Wystąpiły Laureatki Złotych Parnasów.

To Irina Krasavina i Jekaterina Drzewiecka, które tę nagrodę zdobyły na VIII Międzynarodowym Forum Pianistycznym "Bieszczady bez granic".

W niedzielne popołudnie 22 lutego młode, utalentowane pianistki zagrały utwory Fryderyka Chopina, m.in. Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, a także Wielki Polonez Fis-dur op. 6 Juliusza Zarębskiego.

Pianistki mają w swym dorobku wiele nagród zdobytych w konkursach krajowych i międzynarodowych, mistrzowskich i festiwalach pianistycznych. Swoim talentem oczarowały sannicką publiczność, czego dowodem może być występ w duecie, gdzie zagrały na cztery ręce, a publiczność nie szczędziła głośnych braw.

Koncert uświetniła swą obecnością znana polska aktorka Katarzyna Herman. Artystka zaprezentowała twórczość Italo Calvino, Cesare Pavese i Giuseppe Ungarettiego oraz poezję Jarosława Mikołajewskiego. To nie był jedyny włoski akcent niedzielnego popołudnia. Po koncercie publiczność mogła zobaczyć wernisaż wystawy "Wenecja w karnawale i nie tylko..." autorstwa Reginy Balinow. Podczas wernisażu obecna była autorka prac, która opowiedziała o swojej pasji, inspiracjach i zamiłowaniu do malarstwa.

Organizatorami niedzielnego koncertu było: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, sannickie Koło TiFC, Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach i Gmina Sanniki.

Kolejny z koncertów odbędzie się w najbliższą niedzielę 1 marca o 14.00. Tym razem wystąpią Elżbieta Stefańska, która zagra na klawesynie, a towarzyszyć jej będzie Olga Bończyk, prezentując poezję. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc pod nr. tel. 24 268 11 08.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama