Nowy numer 48/2020 Archiwum

Finał w łowickiej chuście

Zakończył się XVI OCH! Film Festiwal. Jedną z gwiazd była Anna Maria Jopek.

Koncert artystki zakończył filmowo-muzyczny miesiąc w Łowickim Ośrodku Kultury. Przez cały luty odbywały się projekcje filmów. Towarzyszyły im wydarzenia muzyczne.

Festiwal to projekt realizowany przez Dyskusyjny Klub Filmowy "Bez nazwy" działający przy ŁOK. Twórcy postawili sobie za cel prezentację ambitniejszego kina, stąd wśród 13 filmów znalazł się m.in. "Lewiatan" Andrieja Zwiagincewa - zdobywca tegorocznego Złotego Globu.

Koncertowe emocje zapewniły występy Australijczyka Phillipa Brackena, formacji Wojtka Mazolewskiego i Katarzyny Groniec. Również Anna Maria Jopek i towarzyszący jej muzycy nie zawiedli widowni. Wokalistka wystąpiła na festiwalu po raz kolejny. Poprzednio 4 lata temu.

W piątkowy wieczór wyszła na scenę w chuście z łowickimi haftami. Jak sama przyznała, z tym prezentem od łowiczan objechała kulę ziemską. Już na wstępie artystka zapowiedziała, że koncert będzie improwizacją. I tak się stało. Duża w tym zasługa występujących razem z nią Piotra Nazaruka, Krzysztofa Herdzina i Roberta Kubiszyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama