Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kleryckie życie bez tajemnic

Trwają przygotowania do dni otwartych w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Plakat II Drzwi Otwartych w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu   Plakat II Drzwi Otwartych w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu
WSD w Łowiczu
Kolejny raz organizowane są dla młodzieży męskiej, która chce poznać kleryckie życie. Tak, jak rok temu uczestnicy dni otwartych będą uczęszczać na wykłady razem z alumnami. Wezmą również udział w codziennych modlitwach wspólnoty seminaryjnej.

Dni otwarte rozpoczną się 20 marca o 13.00 obiadem w refektarzu. Zakończą się również obiadem w niedzielę 22 marca.

Ci, którzy zdecydują się na spędzenie trzech dni w murach seminarium będą mieli okazję porozmawiać z klerykami, a także moderatorami WSD.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 marca pod tel. 46/ 837 60 16 lub adresem: wsd@diecezja.lowicz.pl. Należy zabrać ze sobą śpiwór i opinię księdza proboszcza.

Wieczorem w sobotę 21 marca w kaplicy seminaryjnej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Klerycy zapraszają na nią wszystkich bez względu na płeć czy wiek.

Zeszłoroczna zachwycała oprawą muzyczną i iluminacją. W tym ma być podobnie. Inne jest hasło: "Spojrzał na niego z miłością".

Plakat wielkopostnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy seminaryjnej   Plakat wielkopostnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy seminaryjnej
WSD w Łowiczu
- Będą rozważania, czas na modlitwę w ciszy, a potem śpiewać będziemy pieśni religijne. Dla wszystkich przygotowaliśmy śpiewniki. Chcemy też pokazać, że te dni otwarte nie wyglądają schematycznie, że idziemy tylko na wykłady, ale też razem się modlimy - mówi kl. Adrian Czerwiński.

- Warto zauważyć, że do seminarium wstąpiło pięciu uczestników ubiegłorocznych dni otwartych. Pomagają nam teraz w przygotowaniach - dodaje kl. Jakub Kita.

Adoracja rozpocznie się o 19.00. Potrwa ok. półtorej godziny.

Klerycy podczas próby śpiewu przed tegoroczną adoracją   Klerycy podczas próby śpiewu przed tegoroczną adoracją
Marcin Kowalik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama