Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ważna jest wyobraźnia kierowcy

Żyrardowscy policjanci przestrzegali młodzież przed zgubnymi skutkami brawurowej jazdy.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie odwiedzili 17 marca Liceum Ogólnokształcące im. Szarych Szeregów w Mszczonowie. Było to trzecie spotkanie prewencyjne z młodzieżą w tej szkole w tym miesiącu.

Poprzednie dotyczyły odpowiedzialności karnej nieletnich i cyberprzemocy. Tym razem policjanci poruszyli tematykę ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze.

Funkcjonariusze drogówki wraz z nadkom. Edytą Marczewską, zastępcą naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Żyrardowie, przestrzegali młodzież przed zgubnymi skutkami brawurowej jazdy oraz uświadamiali młodych kierowców czym grozi jazda pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Policjanci podkreślali, jak ważna jest wyobraźnia kierującego pojazdem, która pozwala na przewidywanie możliwego przebiegu zdarzeń oraz skutków nadmiernej prędkości podczas jazdy. Licealiści, przede wszystkim chłopcy, dopytywali o uprawnienia i dokumenty, jakie są wymagane podczas kontroli drogowej zarówno kierujących pojazdami osobowymi, jak i jednośladami. Uczniowie byli bardzo ciekawi wszelkich opowieści policjantów dotyczących służby w Ruchu Drogowym, a także ich działań w czasie wypadków drogowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma