Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ważna jest wyobraźnia kierowcy

Żyrardowscy policjanci przestrzegali młodzież przed zgubnymi skutkami brawurowej jazdy.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie odwiedzili 17 marca Liceum Ogólnokształcące im. Szarych Szeregów w Mszczonowie. Było to trzecie spotkanie prewencyjne z młodzieżą w tej szkole w tym miesiącu.

Poprzednie dotyczyły odpowiedzialności karnej nieletnich i cyberprzemocy. Tym razem policjanci poruszyli tematykę ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze.

Funkcjonariusze drogówki wraz z nadkom. Edytą Marczewską, zastępcą naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Żyrardowie, przestrzegali młodzież przed zgubnymi skutkami brawurowej jazdy oraz uświadamiali młodych kierowców czym grozi jazda pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Policjanci podkreślali, jak ważna jest wyobraźnia kierującego pojazdem, która pozwala na przewidywanie możliwego przebiegu zdarzeń oraz skutków nadmiernej prędkości podczas jazdy. Licealiści, przede wszystkim chłopcy, dopytywali o uprawnienia i dokumenty, jakie są wymagane podczas kontroli drogowej zarówno kierujących pojazdami osobowymi, jak i jednośladami. Uczniowie byli bardzo ciekawi wszelkich opowieści policjantów dotyczących służby w Ruchu Drogowym, a także ich działań w czasie wypadków drogowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama