Nowy numer 44/2020 Archiwum

W nagrodę indeksy

Sukces uczennic szkoły na łowickim Blichu. Znalazły się w gronie najlepszych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności.

Finał XVII edycji odbył się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Poznaniu oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

W olimpiadzie wzięło udział 1203 uczniów, z czego w wyniku zmagań w etapach okręgowych odbywających się w całej Polsce wyłoniono do etapu centralnego 49 uczestników.

W finale Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łowiczu reprezentowały dwie uczennice - Emilia Pacek oraz Paulina Jachimek. Pierwsza część finałowych zmagań składała się z pytań testowych dotyczących trzech obszarów: przetwórczego, analitycznego i ekonomicznego. Wyłoniono 11 najlepszych uczestników, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu - części ustnej, w której odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania dotyczące wspomnianych obszarów.

Następnie wybrano sześciu najlepszych uczestników, w gronie których znalazła się Emilia Pacek. Szóstka ta wzięła udział w zmaganiach w kolejnej, ustnej części finału. Ostatecznie Emilia Pacek uplasowała się na IV miejscu w Polsce, zdobywając tytuł laureata drugiego stopnia. Sukces olbrzymi, tym bardziej że jest ona dopiero uczennicą II klasy. Uczennice wywalczyły sobie indeksy na wyższe uczelnie oraz zwolnienie z egzaminu pisemnego z poszczególnych kwalifikacji objętych danym zawodem. Obie do olimpiady przygotowywała Olga Kwapisz-Wojda, nauczyciel przedmiotów żywieniowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama