Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wyśpiewana otucha

W Dniu Świętości Życia członkowie wspólnoty "Siloe" modlili się w intencji rodziców oczekujących na potomstwo.

Kolejny rok z rzędu w żyrardowskiej parafii świętych Cyryla i Metodego kobiety oczekujące na potomstwo, matki z zagrożoną ciążą, rodzice starający się o potomstwo i wszyscy przygotowujący się do rodzicielstwa, dzieci, a także ci, którzy nie wybrali jeszcze swojej drogi życia, mogli przyjść do Kościoła, by 25 marca - w Dzień Świętości Życia - przed Najświętszym Sakramentem wypraszać potrzebne łaski. Modlitwę charyzmatyczną prowadziła wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Siloe".

Zwyczaj ten zrodził się w 2007 r., kiedy do parafii przybyły relikwie św. Dominika Savio, patrona matek w stanie błogosławionym (szczególnie w zagrożonej ciąży) oraz małżeństw starających się o potomstwo. Podczas nabożeństwa wierni wysłuchali świadectwa Wioletty Wieteski-Skrzeczyńskiej, która wraz z mężem długo starała się o potomstwo.

- Kiedy nie miałam już sił i myślałam, że wszystkie nasze starania na nic się nie zdadzą, zaczęły wybrzmiewać we mnie słowa: "Nie bój się, wierz tylko". W najtrudniejszych chwilach wyśpiewywałam je, by dodać sobie otuchy. Oczywiście Bóg nie pozostał obojętny na nasze prośby i spełnił nasze marzenie - mówiła pani Wioletta, żona i mama. Nabożeństwo zakończyło się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama