Nowy numer 43/2020 Archiwum

Spełnił swoje marzenie

Uczestnik wyprawy "Śladami Dakaru" gościem w szkole na łowickim Blichu.

Jednym z zadań Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenie Ustawicznego w Łowiczu jest organizowanie spotkań z osobami, które opowiadają o swoich pasjach.

W piątek 27 marca uczniowie spotkali się Dariuszem Tadeusiakiem. To postać znana wśród łowickich motocyklistów. Pełni funkcję wiceprezesa Łowickiego Klubu Motocyklowego No. 16. Pan Dariusz jechał w styczniu z grupą znajomych motocyklistów z całej Polski drogami słynnego Rajdu Dakar. O przygodach, których doświadczyli w Chile, Boliwii i Argentynie opowiadał młodzieży ze szkoły na łowickim Blichu.

W rozmowie z uczniami wyznał, że znalezienie się na trasie rajdu było jego marzeniem. Miał czas nie tylko na jazdę po bezdrożach krajów, które przemierzali, ale również na podziwianie widoków, rozmowy z mieszkańcami i jedzenie lokalnych potraw, które, jak przyznał bardzo mu smakowały.

- Rajd Dakar jest jednym z najtrudniejszych rajdów, wymagających od uczestników niezwykłej wytrzymałości i sprawności. Pokonuje się w nim ogromne dystanse  w bardzo trudnych warunkach - mówił. Swoją opowieść ilustrował zdjęciami z wyprawy. Do udziału w niej został zaproszony jesienią 2014 r. przez Aleksandrę Trzaskowską i Krzysztofa Samborskiego z Warszawy. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Śladami Dakaru". D. Tadeusiak podkreślił, że gdyby zrezygnował z zaproszenia, bardzo by tego żałował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama