Nowy numer 33/2018 Archiwum

Spełnił swoje marzenie

Uczestnik wyprawy "Śladami Dakaru" gościem w szkole na łowickim Blichu.

Jednym z zadań Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenie Ustawicznego w Łowiczu jest organizowanie spotkań z osobami, które opowiadają o swoich pasjach.

W piątek 27 marca uczniowie spotkali się Dariuszem Tadeusiakiem. To postać znana wśród łowickich motocyklistów. Pełni funkcję wiceprezesa Łowickiego Klubu Motocyklowego No. 16. Pan Dariusz jechał w styczniu z grupą znajomych motocyklistów z całej Polski drogami słynnego Rajdu Dakar. O przygodach, których doświadczyli w Chile, Boliwii i Argentynie opowiadał młodzieży ze szkoły na łowickim Blichu.

W rozmowie z uczniami wyznał, że znalezienie się na trasie rajdu było jego marzeniem. Miał czas nie tylko na jazdę po bezdrożach krajów, które przemierzali, ale również na podziwianie widoków, rozmowy z mieszkańcami i jedzenie lokalnych potraw, które, jak przyznał bardzo mu smakowały.

- Rajd Dakar jest jednym z najtrudniejszych rajdów, wymagających od uczestników niezwykłej wytrzymałości i sprawności. Pokonuje się w nim ogromne dystanse  w bardzo trudnych warunkach - mówił. Swoją opowieść ilustrował zdjęciami z wyprawy. Do udziału w niej został zaproszony jesienią 2014 r. przez Aleksandrę Trzaskowską i Krzysztofa Samborskiego z Warszawy. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Śladami Dakaru". D. Tadeusiak podkreślił, że gdyby zrezygnował z zaproszenia, bardzo by tego żałował.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma