Skrajne emocje w Skierniewicach

W Skierniewicach odbyła się pikieta antyaborcyjna. Na transparentach widniały twarze prezydenta i posłanki.

Organizatorami akcji byli członkowie sochaczewskiej komórki Fundacji "Pro - Prawo do Życia". W niedzielne przedpołudnie 29 marca wszyscy, którzy przechodzili lub przejeżdżali przez skrzyżowanie ulic Północnej i Armii Krajowej, zobaczyli transparenty ze zdjęciami rozerwanych ciał malutkich, abortowanych dzieci. Tuż obok widniały twarze polityków - prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego i Doroty Rutkowskiej, posłanki na Sejm RP.

Pikietujący tłumaczyli, że tym razem w akcji chodziło nie tylko o sprzeciw wobec aborcji, ale także o niezgodę na popieranie przez polskich polityków prawa aborcyjnego. Zwłaszcza gdy ci deklarują się jako katolicy.

Niedzielna akcja wywołała bardzo skrajne reakcje wśród mieszkańców - od oburzenia i krytyki po słowa pochwały i ulgi, że "w końcu ktoś powiedział prawdę". Sama poseł Rutkowska, pytana o komentarz, nie udzieliła odpowiedzi.

Więcej o pikiecie antyaborcyjnej i reakcjach, jakie wywołała, w 15. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 12 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..