Nowy numer 04/2020 Archiwum

Skrajne emocje w Skierniewicach

W Skierniewicach odbyła się pikieta antyaborcyjna. Na transparentach widniały twarze prezydenta i posłanki.

Organizatorami akcji byli członkowie sochaczewskiej komórki Fundacji "Pro - Prawo do Życia". W niedzielne przedpołudnie 29 marca wszyscy, którzy przechodzili lub przejeżdżali przez skrzyżowanie ulic Północnej i Armii Krajowej, zobaczyli transparenty ze zdjęciami rozerwanych ciał malutkich, abortowanych dzieci. Tuż obok widniały twarze polityków - prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego i Doroty Rutkowskiej, posłanki na Sejm RP.

Pikietujący tłumaczyli, że tym razem w akcji chodziło nie tylko o sprzeciw wobec aborcji, ale także o niezgodę na popieranie przez polskich polityków prawa aborcyjnego. Zwłaszcza gdy ci deklarują się jako katolicy.

Niedzielna akcja wywołała bardzo skrajne reakcje wśród mieszkańców - od oburzenia i krytyki po słowa pochwały i ulgi, że "w końcu ktoś powiedział prawdę". Sama poseł Rutkowska, pytana o komentarz, nie udzieliła odpowiedzi.

Więcej o pikiecie antyaborcyjnej i reakcjach, jakie wywołała, w 15. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 12 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Eugeniusz_Pomorze_
  30.03.2015 17:45
  Jeżeli "król jest nagi", to każdy musi mieć prawo mu o tym powiedzieć.
  doceń 0
 • tomaszz
  31.03.2015 09:20
  Oby te manifestacje przyczyniły się do nawrócenia pana prezydenta i innych. Prawdę trzeba mówić, ale z miłością.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama