Nowy numer 33/2018 Archiwum

Strusie pisanki

Prawie 63 tys. zł zebrano podczas aukcji "Malowane Nadzieją" w łódzkim hotelu "Andel's".

Pieniądze przeznaczone będą na organizację turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej. Licytowano 58 pisanek powstałych ze strusich jaj i 13 obrazów. Najwyższą cenę osiągnął obraz Jana Kantego Pawluśkiewicza - 3,8 tys. zł. Niewiele mniej uzyskano za pisankę Jana Kalińskiego, łódzkiego złotnika i jubilera. Wylicytowano ją za 3,3 tys. zł.

Strusie wydmuszki, poddane różnym twórczym zabiegom artystów i amatorów, przez ponad tydzień można było oglądać na wystawie w Centrum Handlowym "Manufaktura". Swoje pisanki przekazali także sportowcy - Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, i Mariusz Wlazły, mistrz świata w siatkówce, który wspólnie z kolegami z mistrzowskiej drużyny przekazał na aukcję piłkę z autografami złotych medalistów.

To była 14. edycja świątecznej akcji charytatywnej, której pomysłodawcą jest ks. Piotr Kosmala, archidiecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma