Nowy numer 3/2019 Archiwum

Opowieści nie z tej ziemi

Do Bobrownik zawitał o. Jerzy Wilk OSCam, misjonarz posługujący na Madagaskarze.

Kamilianin przybył do diecezji łowickiej po raz kolejny na zaproszenie ks. Piotra Sapińskiego, proboszcza parafii w Bobrownikach. Podczas swojego pobytu poprowadził rekolekcje parafialne i szkolne. Odwiedził też uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Źródła" w Skierniewicach, gdzie w ramach koła misyjnego opowiadał o życiu na misji.

Historie o parafiach, które liczą od 50 do 150 kościołów, 20-kilometrowej wędrówce do świątyni, Mszach św. trwających nawet po 6 godz. i Eucharystiach, podczas których chrzczonych jest nawet 140 dzieci, zrobiły niemałe wrażenie na słuchaczach. Ojciec Jerzy opowiadał też o wierze i zwyczajach miejscowych katolików. Najmłodsi usłyszeli co nieco o szkole, w której jedna godzina lekcyjna trwa 120 minut, a w klasach uczy się po 40 uczniów.

Ojciec Jerzy i jego współbracia na co dzień opiekują się chorymi w szpitalach i wioskach, w których mieszkają chorzy na trąd i ich rodziny. W tym roku misjonarz spędzi święta Wielkiej Nocy w Bobrownikach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy