GN 2/2019 Archiwum

Przed ciemnicą i pomnikiem

W 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II łowiczanie zgromadzili się na modlitwie.

Robią tak zawsze, kiedy wypada 2 kwietnia - dzień, w którym Pan powołał polskiego papieża do siebie.

W tym roku dzień ten przypadł w Wielki Czwartek.

Spotkanie poprzedziła modlitwa w bazylice katedralnej w Łowiczu. O 21.00 przed ciemnicą, w której znajduje się Najświętszy Sakrament, rozpoczął się Różaniec. Za rozważania posłużyły fragmenty nauczania Jana Pawła II.

Razem z mieszkańcami modlił się bp Andrzej F Dziuba. Po modlitwie podziękował wszystkim za przybycie i udzielił błogosławieństwa.

Łowiczanie ze swoim ordynariuszem przeszli pod pobliski pomnik Jana Pawła II. Tam zapalili znicze i odśpiewali "Barkę", którą zaintonował ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii katedralnej.

Obecny był również starosta łowicki Krzysztof Figat, który pod pomnikiem złożył wiązankę kwiatów.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy